Navigácia

Výber jazyka

Obsah

53. CELOŠTÁTNY ĽUDOVO-UMELECKÝ FESTIVAL

.

Dátum konania: 14. 6. 2019 - 16. 6. 2019 začiatok od 12:00

Miesto konania: Želiezovský park, Želiezovce

Typ akcie: hudba

Organizátor: Neuvedené

Doba trvania: 2.2 dní

Zdroj: Mesto Želiezovce

53. CELOŠTÁTNY ĽUDOVO-UMELECKY FESTIVAL
ŽELIEZOVCE – MESTSKÝ PARK
12. – 16. júna 2019
12. júna 2019 (streda)
19:00 „Zjednotení v rozmanitosti“ - vystúpenie zahraničných súborov v okolí (Bíňa)

13. júna 2019 (štvrtok)
10:00 „Zjednotení v rozmanitosti” - vystúpenie zahraničných súborov v okolí, vzdelávací koncert v základnej škole (Salka)
19:00 „Zjednotení v rozmanitosti“ - vystúpenie zahraničných súborov v okolí (Sikenička)

14. júna 2019 (piatok)
11:30 „Zjednotení v rozmanitosti” - vystúpenie zahraničných súborov na Okresnej prehliadke detských folklórnych súborov v Tekovských Lužanoch.
16:00 – 20:00 Jarmok ľudových remeselníkov
18:00 – 18:30 „Od konopy až po kroje” – vernisáž výstavy, Ľudový dom Duba – Tájház (Dom Csemadok-u)
18:30 – 19:00 Program Svätého lampáša – vernisáž výstavy. Vystavujúci: Levente Váradi (vnútorné nádvorie kaštieľa)
19:00 – 19:30 Oficiálne otvorenie 53. Celoštátneho ľudovo-umeleckého festivalu. Spoločný program Detského speváckeho zboru Franza Schuberta a Komorného zboru Základnej umeleckej školy Franza Schuberta v Želiezovciach
19:30 – 20:30 Odkaz piesní – jubilejný program Katalin Szvorák, držiteľky Kossuthovej ceny
21:00 – 23:00 Kolotoč – spoločná produkcia Maďarského národného divadla a Maďarského národného tanečného súboru z Budapešti
23:00 – 03:00 Tanečný dom v Humne

 

15. júna 2019 (sobota)
10:00 – Gastro pochúťky - gastronomické ukážky regionálnych hodnôt zo Salky, Farnej, Kamenína, Sikeničky a z Bíne
10:00 – 24:00 Ochutnávka vín, vínna cesta – zabezpečuje Pivnica Palík
10:00 – 20:00 Jarmok ľudových remeselníkov
10: 00 – 16:00 Detský svet – s podporou Detského domu Triola a Siete domov tradícií na Slovensku
10:00 – 15:30 „Humno, otvor sa!“ – vystúpenia súborov a sólistov
10:00 – 11:00 „Hraj píšťalka, hraj!” – vystúpenie škôlkarov
13:00 – 14:00 „Stretnutie v Tekovských Lužanoch” – prehliadka detských folklórnych súborov
10:00 – „Ekhós Szekéren” – s divadlom Csavar (vnútorné nádvorie kaštieľa)
Spracovanie ľudovej rozprávky Súťaž hlúpych (Hrajú: Szilvia Kiss a Tamás Gál)
15:00 – Sándor Petőfi: Apostol, účinkuje herec Sándor Borbély
15:00 – 16:00 „Zjednotení v rozmanitosti“ - vystúpenie zahraničných súborov
16:00 – 17:00 „Kde bolo, tam bolo ...“ - spoločný program detských folklórnych súborov
17:30 – 18:30 „Po päťdesiatich dňoch...“ - spoločný program mládežníckych folklórnych súborov
19:00 – 20:00 „Dobrý večer, dobrý večer! - spoločný program folklórnych súborov
20:30 – 21:30 Zlaté brány - Felvidéki Páva Gála – pamätný program Lajosa Mezeiho s účinkujúcimi z Döntők Döntője
22:00 – 23:00  77 verbunkov – program Tanečného divadla Ifjú Szivek
22:30 – 23:30 „Ekhós Szekéren” – s divadlom Csavar (vnútorné nádvorie kaštieľa)
György Faludy: Villonove balady (Hrá: Tamás Gál)
23:00 – 04:00 Tanečný dom v Dome kultúry
        Retropárty v Humne

16. júna 2019 (nedeľa)
10:00 – Gastro pochúťky pochúťky - gastronomické ukážky regionálnych hodnôt zo Salky, Farnej, Kamenína, Sikeničky a z Bíne
10:00 – 24:00 Ochutnávka vín, vínna cesta – zabezpečuje Pivnica Palík
10:00 – 20:00 Jarmok ľudových remeselníkov
10:00 – 16:00 Detský svet – s podporou Detského domu Triola a Siete domov tradícií na Slovensku
11:00 – 12:00 Svätá omša a bohoslužba s účasťou zahraničných súborov
14:00 – 15:00 „Ekhós Szekéren” – s divadlom Csavar (vnútorné nádvorie kaštieľa)
Názov predstavenia: Tu a teraz skáče opica do vody – improvizačné popoludnie (Hrajú: Szilvia Kiss, Xénia Molnár a Tamás Gál)
15:00 – 16:30 „Zjednotení v rozmanitosti“ – spoločný program zahraničných skupín a folklórneho súboru Ruthenia z Bratislavy
16:00 – 17:10 „ˇRazia lesnú cestičku”- program Háromszék Táncegyüttes z Rumunksa
18:00 – 19:30 Slávnostný galaprogram 53. Celoštátneho ľudovo-umeleckého festivalu a uctenie pamiatky Gellérta Reichera

Zmena programu vyhradená!

53. ORSZÁGOS NÉPMŰVÉSZETI FESZTIVÁL

ZSELÍZ - VÁROSI PARK,

2019. június 12-16.

 

2019. június 12. (szerda)

 

19:00 „Egyesülve a sokféleségben” külföldi csoportok előadása a régióban /Bény/

 

2019. június 13. (csütörtök)

 

10:00 „Egyesülve a sokféleségben” külföldi csoportok előadása a régióban, nevelő hatású koncert az iskolában /Szalka/

 

19:00 „Egyesülve a sokféleségben” külföldi csoportok előadása a régióban /Kisgyarmat/

 

2019. június 14. (péntek)

 

11:30„Egyesülve a sokféleségben” külföldi csoportok előadása a gyermekcsoportok járási seregszemléjén, a Nagysallói Találkozón

16:00 – 20:00 Kézműves mesterek kirakodóvására

18:00 – 18:30 „Kendertől a viseletig”– Duba-tájház kiállítás-megnyitója (Csemadok – Ház)

18:30 – 19:00   Szent Lámpások Program – Váradi Levente kiállításának megnyitója (a kastély belső udvara)

19:00 – 19:30 az 53. Országos Népművészeti Fesztivál megnyitója

a zselízi alapiskola Franz Schubert Gyermekkara és a Franz Schubert Művészeti Alapiskola énekkarának közös műsora

19.30 – 20.30 Dalüzenet – Szvorák Katalin Kossuth-díjas népdalénekes jubileumi műsora

21:00 – 23:00 Körhinta – a Magyar Nemzeti Színház és a Magyar Nemzeti Táncegyüttes közös produkciója

23:00 – 03:00 Táncház a Pajtában

 

2019. június 15. (szombat)

 

10:00 – Ízutazás /térségi gasztronómiai értékek - a szalkai, farnadi, kéméndi, kisgyarmati és bényi tájházak bemutatója/

10:00 – 24:00 Pincéről pincére – borkóstoló, borút a Palík Pincészet szervezésében

10:00 – 20:00 Kézműves mesterek kirakodóvására

10:00 – 16:00 Gyermekvilág – a Triola Gyerekház és a Hagyományok Háza Hálózat Szlovákia támogatásával

10:00 – 15:30 „Pajta, nyílj ki”- egyéni előadók és csoportok műsora

11:00 – 12:00 „Szólj síp, szólj!” – óvodás csoportok seregszemléje

13:00 – 14:00 „Nagysallói Találkozó”- járási gyermekcsoportok seregszemléjének képviselői

10:00 – „Ekhós Szekéren” – a Csavar színházzal (a kastély belső udvara)

Az előadás címe: Buták versenye – népmese feldolgozás (Előadja: Kiss Szilvia és Gál Tamás)

15:00 – Petőfi Sándor: Apostol, előadja Borbély Sándor, színművész

15:00 – 16:00 „Egyesülve a sokféleségben” külföldi csoportok műsora

16:00 – 17:00 „Egyszer volt, hol nem volt…” - gyermekcsoportok közös műsora

17:30 – 18:30 „Ötvenedik nap után ...“ - az ifjúsági táncegyüttesek közös műsora

19:00 – 20:00 „Jó estét, jó estét!” - a felnőtt táncegyüttesek közös műsora

20:30 – 21:30 Aranykapuk/Felvidéki Páva Gála – Mezei Lajos emlékműsor a Döntők Döntőjének szereplőivel

22:00 – 23:00 Határon túli nemzeti tánc – az Ifjú Szivek Táncszínház műsora

22:30 – 23:30 „Ekhós Szekéren” – a Csavar színházzal (a kastély belső udvara)

Az előadás címe: Faludy György: Villon balladái (Előadja: Gál Tamás)

23:00 – 04:00 Táncház a Művelődési Otthonban

                        Retroparty a Pajtában

 

2019. június 16. (vasárnap)

 

10:00 – Ízutazás /térségi gasztronómiai értékek - a szalkai, farnadi, kéméndi, kisgyarmati és bényi tájházak bemutatója/

10:00 – 24:00 Pincéről pincére – borkóstoló, borút a Palík Pincészet szervezésében

10:00 – 20:00 Kézműves mesterek kirakodóvására

10:00 – 16:00 Gyermekvilág – a Triola Gyerekház és a Hagyományok Háza Hálózat Szlovákia támogatásával

11:00 – 12:00 Szentmise és istentisztelet a külföldi csoportok részvételével

14:00 – 15:00 „Ekhós Szekéren” – a Csavar színházzal (a kastély belső udvara)

Az előadás címe: Itt és most ugrik a majom a vízben – improvizációs délután

(Előadja: Kiss Szilvia, Molnár Xénia és Gál Tamás)

15:00 - 16.30 „Egyesülve a sokféleségben”- a Ruthenia ruszin kisebbségi folklóregyüttes és a külföldi csoportok közös műsora

16:00 - 17:10 „Vágják az erdei utat”- a sepsiszentgyörgyi Háromszék Táncegyüttes műsora

18:00 – 19:30 az 53. Országos Népművészeti Fesztivál ünnepi gálaműsora - tisztelgés Reicher Gellért emléke előtt

           

A műsorváltozás joga fenntartva!


Vytvorené: 28. 5. 2019
Posledná aktualizácia: 28. 5. 2019 11:26